הדרכה הורית

אף אחד לא מלמד אותנו איך להיות הורים.

אין שום מדריך מוסכם על כולם שאותו ניתן לקרוא, ולהבין את כל הדרוש לנו לגידול ילדים וחינוכם. הדרכת הורים מאפשרת לנו לקבל מגוון כלים ושיטות התנהלות שיסייעו לנו בגידול הילדים, ובהתמודדות עם האתגרים שהדבר מציב עבורנו.

אתם במרוץ נגד הזמן, המתחיל ביקיצה ומסתיים בהשכבה, כשבאמצע ניסיון לתמרן בין העבודה, לשעות הפנאי, ארגון הבית, מתן תשומת לב לאח או אחות, במקביל לשגרה הטבעית של ילדים.

היום עובר אבל לפעמים מלווה אתכם תחושת מצפון, כי התנהלתם כך או אחרת והייתם רוצים לעשות את זה טוב יותר?

במידה ואתם חשים כי קשה לכם להציב גבולות לילדיכם, אינכם מתמודדים בהצלחה עם התנהגות הילד או הילדה, או אם זיהיתם קושי בהתפתחותם, חשוב שתפנו לאיש מקצוע מוסמך ומנוסה לשם הכוונה כבר עכשיו.

בת.ל.מ דיגיטל יש לנו רשת פסיכולוגים ומטפלים רגשיים שיכולים ללוות ולהדריך אתכם אונליין. שיחות טיפול עם צוות המומחים יעניקו לכם את כל הכלים והשיטות להתנהלות נכונה שתסייע בגידול הילדים, ובהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניכם.

בניגוד לשיטות הטיפול הרגילות בילדים ובבני נוער, המתמקדות במטופל עצמו (הילד) – הדרכה הורית מתמקדת בצד השני של המשוואה: ההורים. דוגמה יפה לשיטה זו ניתן לראות בסדרת הטלוויזיה “סופר נני” בהשתתפות מיכל דליות, יועצת משפחה המספקת הדרכה להורים שנתקלו בבעיות אותן התקשו לפתור: סרבנות שינה, בעיות אכילה, התנהגות בעייתית, חוסר ציות באופן כללי ועוד.

הדרכת הורים מתבצעת בהתאם לגיל הילד/ים והבעיות עמן הם מתמודדים, וכמובן שהורים לילדים בגילאים שונים יכולים לקבל הדרכה מקיפה שבעתיים. במקרים מסוימים הדורשים זאת, הדרכה הורית מתקיימת במקביל לטיפול פסיכולוגי בילד – וזאת כדי למצות את כל האפשרויות העומדות בפנינו. לעיתים ההדרכה עצמה יכולה לפתור את הבעיה, גם בלי הצורך להידרש לטיפול נוסף. הכול תלוי בסיטואציה שבפניה אתם ניצבים.

יתרונות ההדרכה ההורית

 • ההורים מכירים את ילד/יהם טוב יותר מכל איש מקצוע אחר, והשפעתם על הילד/ים גדולה ומשמעותית יותר.
 • הילד מרגיש בטוח יותר בקרבת הוריו מאשר עם איש זר לו, ורבים הסיכויים שכל סיוע שיינתן מההורים יקבל מענה טוב יותר אצל הילד.
 • ההדרכה ההורית מאפשרת להורה ללמוד כיצד להיות הורה, להרחיב את נקודת מבטו ותפישת עולמו ולהבין טוב יותר כיצד ניתן לפתור בעיות ומשברים רבים בצורה עצמאית.
 • תחושת ההישגיות בפתרון הבעיות מחזקת את יכולתם ואת ביטחונם של הורים להתמודד גם עם משברים עתידיים.

 

להורים יש ניסיון חיים, משאבים רגשיים ונפשיים לא מבוטלים וכן כישורים נוספים – כולם כאחד יכולים לשמש ככלי טיפולי אפקטיבי בילדיהם. ברגע שההורים לומדים כיצד להכניס את הדברים לפרופורציה, וכיצד להגיב בצורה נכונה ומדודה לכל מצב (גם אם הילד מתפרץ וצורח באמצע הרחוב או בסופרמרקט) – יש ברשותם כלי טיפולי וחינוכי עוצמתי, שיכול לשמש במגוון רחב של סיטואציות.

כיצד מתבצעת הדרכת הורים

מכיוון שמדובר בייעוץ פרקטי ליישום מיידי בחיי היומיום, ניתן לקיים הן מפגשים פרונטליים עם המטפל / היועץ / המדריך – והן מפגשים מרחוק באמצעות Zoom או כלים דיגיטליים נוספים. במשפחות בהן יש שני הורים, מומלץ ששניהם ישתתפו בהדרכה כדי שהתהליך והתוצאות יהיו אפקטיביים ככל שניתן. במשפחות חד הוריות לסוגיהן כמובן שהפורמט יהיה מעט שונה, בהתאם למצב הקיים.

ההורים ילמדו אודות שיטות מעשיות לפתרון הבעיות עמן הם מתמודדים, וכן יקבלו גם שיעורי בית לביצוע מעשי בחיי היומיום: איך להשכיב את הילד הסרבן לישון ולהימנע מהתייחסות כאשר הוא קורא לכם או צועק; איך להרגיל את הילדים לאכול את מה שאתם נותנים ולא רק מה שהם רוצים וכן הלאה.

מתי דרושה הדרכת הורים לילדים / לנוער?

הדרכה הורית רלוונטית במקרים רבים, כמעט בדומה למצבים הדורשים טיפול פסיכולוגי – אלא שהפעם מדובר בצד ההורים וכיצד הם יכולים להשתלב בטיפול באופן אפקטיבי. מכיוון שהמטופלים הם בדרך כלל ילדים ומתבגרים, שלא תמיד בעלי הכישורים והיכולות להתמודד עם מצבם ועם הטיפול, ההורים משמשים על תקן מטפלים.

אז מתי דרושה לכם הדרכת הורים? בקצרה ניתן לומר, כאשר אתם מרגישים שקשה לכם ואינכם מוצאים את הפתרון או את הדרך הנכונה להתמודדות. זה יכול לקרות במגוון רחב של מצבים, כגון בעיות התנהגות, בעיות רגשיות, קושי בהתמודדות עם מצבים בעייתיים (למשל ילדים שעושים בעיות בזמן השינה) ועוד.

קחו בחשבון שלא תמיד ניתן לזהות את המצב הבעייתי לאשורו, בעיקר כאשר מדובר בילדים קטנים שחסרים את היכולת לזהות ולהביע את מצבם בכוחות עצמם; לכן מוטב לשים לב גם לשינויי התנהגות שעשויים להעיד על בעיה: שינויים בהרגלי אכילה ושינה, התפרצויות זעם, התכנסות והסתגרות (פסיביות) ועוד.

סדרות טיפולי האונליין שלנו

קצר וממוקד

349
לטיפול

הסידרה כוללת

 • 8 טיפולים
 • משך כל טיפול הינו 45 דקות
 • שיחות אונליין עם המטפל/ת
ספרו לי עוד
ההמלצה שלנו !

באתי לשנות

329
לטיפול

הסידרה כוללת

 • 12 טיפולים
 • משך כל טיפול הינו 45 דקות
 • שיחות אונליין עם המטפל/ת
ספרו לי עוד

מקיף ויסודי

299
לטיפול

הסידרה כוללת

 • 16 טיפולים
 • משך כל טיפול הינו 45 דקות
 • שיחות אונליין עם המטפל/ת
ספרו לי עוד

רגע לפני שנתחיל, הרשמו ליעוץ ואבחון התאמת טיפול

מטרת האבחון היא להכיר ולהתאים לך את המטפל ותוכנית הטיפול הנכונים ביותר עבורך

טיפולים נוספים

סידרת קצר וממוקד

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

סידרת באתי לשנות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

סידרת מקיף ויסודי

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

הצטרפו לקבוצת טיפול

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

הצטרפו אלינו

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם