קבוצות טיפול להורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז

לפי נתוני משרד הבריאות, כחמישה עד עשרה אחוזים מהילדים בגילאי בית ספר סובלים מהפרעות קשב וריכוז. במחקר ענק שנעשה בארצות הברית ב-2019 נמצאה עלייה מסיבית במבוגרים בעלי הפרעות ADD / ADHD בעשור האחרון. מעבר לטיפולים השונים המקלים על הסימפטומים, איך יכולים ההורים להתמודד טוב יותר עם ילד / נער בעל הפרעה מהסוג הזה?

אין ספק שכיום התקדמנו עשרות מונים בהשוואה לעבר בהבנת הפרעות מסוג קשב, ריכוז והיפראקטיביות. בעוד שבעבר ילד ADHD היה נחשב עצלן או פשוט “מופרע”, כיום ברור וידוע שמדובר במצב נוירולוגי אמיתי שמקשה עליו להישאר מרוכז לאורך זמן, להקפיד על התנהגויות מסוימות ועוד. מעבר לכך, יש גם רכיב גנטי-משפחתי-תורשתי בתופעה: ברוב המקרים, ילד שאובחן כ-ADHD משמע שגם אחד מהוריו הוא ככל הנראה בעל הפרעת קשב וריכוז.

בהקשר זה כדאי לדעת – בניגוד לנהוג לחשוב, שימוש ממושך במסכים וצריכת סוכרים אינם גורמים לבעיות קשב וריכוז. כמה מהגורמים העיקריים הם עישון ושתיית אלכוהול בזמן ההריון; נתונים גנטיים; פגיעות מוחיות; פגות ו/או משקל לידה נמוך; וכן חשיפה לרעלים בהריון או בילדות (מקור: ynet, 3.11.2019).

ילדים וגם מבוגרים בעלי ADD / ADHD עשויים לסבול מטווח רחב של בעיות, מעבר לקושי להתרכז או לשבת במקום. חלקם סובל מבעיות רגשיות והתנהגותיות, שמוסיפות על הקשיים הנובעים מההפרעה עצמה. הורים רבים לילדים המאובחנים לראשונה עם ADD / ADHD מתקשים לקבל את הגזירה, נרתעים מהסטיגמה ולעיתים אף מסרבים לטיפול תרופתי.

מה עושים בקבוצת טיפול להורים לילדי ADD/ADHD?

כל קבוצת טיפול כוללת מספר הורים יחד עם מדריך/ה אחד לפחות שמנהל/ת את הדיון והשיחה. ההורים מתבקשים לשתף ככל שברצונם לשתף, לקבל עצות כיצד לנהוג ולהבין שיש גם אחרים בדיוק כמותם והשמיים לא נופלים.

הטיפול הקבוצתי מאפשר להפיג חששות וחרדות, להבין את המצב לאשורו ולתת להורים סט של כלים להתמודדות ולחיים עם ילדיהם. זאת מעבר לטיפולים נוספים, כמובן – כגון טיפול תרופתי לסוגיו וכן טיפולים משלימים נוספים שעשויים לסייע לילדים (רכיבה טיפולית, שחייה טיפולית ועוד). לעיתים רבות, חברי הקבוצה הטיפולית אף מתחברים בינם לבין עצמם, ומפתחים קשרי חברות נוספים מעבר לקבוצה; דבר המסייע להם בהמשך ההתמודדות והטיפול בילדים.

היתרונות בקבוצות טיפול אונליין

ת.ל.מ דיגיטל מאפשר לכם להצטרף לטיפול קבוצתי אונליין להורים עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. כל מה שצריך לעשות הוא להצטרף לקבוצת הוואטסאפ ולקבל מפגשי זום קבוצתיים, ליווי אישי של אנשי מקצוע, וכן מענה לשאלות ותמיכה בכל נושא הקשור לחיים עם ילדי ADD/ADHD.

קבוצות טיפול אונליין להורים עם ילדי קשב וריכוז מאפשרות לכם ליהנות מכל היתרונות הטמונים בקבוצות פרונטליות, בתוספת עוד כמה יתרונות משמעותיים נוספים:

  • אין צורך לצאת מהבית ואפשר לקיים את המפגשים בנוחות הספה בסלון.
  • אין עלויות דלק וחניה כדי להגיע למקום המפגש (וגם אין שחיקת קילומטראז’ ברכב, למביני עניין).
  • אין צורך להתכונן ולהתגנדר במיוחד – רק לפתוח את המחשב ולהתחבר לקבוצה. כל השאר כבר יקרה מאליו הודות להנחיה המקצועית של מנהלי הקבוצה.
  • עלות הטיפול הקבוצתי מוזלת משמעותית, הודות לעובדה שמדובר בריבוי משתתפים (ובמיוחד כאשר מדובר בקבוצה אונליין).
  • פוגשים עוד “אנשים כמוני”, מבינים ש”אני לא לבד”, יוצרים קשרים חדשים ונפתחים לאפשרויות שלא הכרנו.

 

מי אמר שטיפול חייב להיות אחד על אחד?

טיפול קבוצתי במגוון תחומים
20% הנחה

קבוצות טיפול

189
לטיפול

החבילה כוללת

  • 8 מפגשים קבוצתיים
  • 60 דקות טיפול לכל מפגש
  • עד 4 משתתפים בקבוצה
  • מפגשים פרטניים מוזלים
הקבוצות שלנו

הצטרפו לקבוצת טיפול

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

סידרת מקיף ויסודי

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

סידרת באתי לשנות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

הצטרפו אלינו

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

סידרת קצר וממוקד

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם